200
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

bulgariaNad Morzem Czarnym znajdą coś dla siebie amatorzy plażowania i aktywnego wypoczynku. Nie będą się także nudzić miłośnicy historii i dyskotekowych rytmów. Czarnomorskie wybrzeże Bułgarii ma około 400 kilometrów, z czego jedną trzecią zajmują przepiękne, złociste plaże. Do kąpieli zachęca ciepła woda i płytkie przy brzegu dno. Największym miastem jest Warna. Najstarszym kurortem, gdzie bardzo wielu turystów spędza wczasy jest wybrzeże święty Konstantyn i Elena. Ogromna popularność miasto zawdzięcza źródłom wód mineralnych o temperaturze ponad 40 stopni. Warto odwiedzić także przylądek Kaliakra, gdzie można podziwiać delfiny. Wielu podróżnych wybiera się do Bułgarii autokarem lub samochodem, lecz jest to czasochłonne i męczące. Stąd warto zapoznać się z różnymi ofertami linii lotniczych a także przelotami czarterowymi.

Złote Piaski i Słoneczny Brzeg

W biurach podróży najczęściej oferowane miejsca to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Złote Piaski mogą pochwalić się cztero-kilometrową plażą. Rzeczywiście piasek ma tam złocisty kolor. Nieopodal plaż wznoszą się lesiste wzgórza. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas oferuje się żeglarstwo, łucznictwo, jeździectwo, a także nurkowanie. Kompleksy balneologiczne kuszą kąpielami w basenie termalnym z wodą mineralną. Drugim miejscem, gdzie plaże roją się od turystów jest Słoneczny Brzeg. Miasto zostało nazwane Las Vegas Europy Wschodniej. To największy kurort Bułgarii, który posiada ponad 600 hoteli i 400 restauracji. W okolicy znajdują się także Aquaparki, co jest wspaniałą opcją dla osób spędzających wczasy z dziećmi. Tuż obok leży Nesebyr – miasto na półwyspie uznane jest za najpiękniejsze na wybrzeżu. Nesebyr znalazło swoje miejsce na liście dziedzictwa Unesco.

Wczasy w najstarszym wybrzeżu

Sozopol to kurort ulokowany na skalistym cyplu i jest uznawany za kulturalną stolicę Bułgarii. W okresie letnim odbywa się tu mnóstwo koncertów, wystaw a także festiwal filmowy. Miasto jest ulubionym miejscem malarzy, artystów i fotografów. Stare uliczki pochodzą z XVIII wieku, natomiast w najstarszych dzielnicach spotkamy nowoczesne hotele. Oprócz zabytków można tutaj także spędzić miło czas na plaży, nie brakuje tutaj także zatoczek, w których można spokojnie odpocząć od miejskiego zgiełku.

bulgaria

Comments are closed.