50
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

Wizz Air to najpopularniejsza tania linia lotnicza na obszarze Europy środkowo-wschodniej. Na podniebnym rynku funkcjonują od 2004 roku. Główna baza to port lotniczy w Budapeszcie. Założycielami firmy było aż sześć osób, a wszystko odbywało się pod czujnym okiem Józsefa Váradiego. Pierwszy rejs tego przewoźnika to Katowice – Londyn. Obecnie Wizz Air funkcjonuje na ponad 220 trasach w całej Europie a także jego zasięg obejmuje Cypr i Turcję.

Wizz Air

Wizz Air bardzo szybko stał się także popularny w Polsce. Obecnie najwięcej lotów feruje z portu lotniczego w Katowicach, ale także można nim latać z Gdańska, łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia. W tym roku Wizz Air zapowiada przeniesienie wszystkich swoich samolotów z Okęcia do portu lotniczego w Modlinie. Rzecz ma mieć miejsce już w lipcu.

Dzięki specjalnej kolorystyce samoloty Wizz Air są rozpoznawalne w każdym miejscu. Obecnie flota węgierskich linii lotniczych składa się z 37 samolotów – Airbusów A320. Każdy samolot przewozi 180 pasażerów. Planuje się że do pięciu lat Wizz Air będzie dysponował 132 samolotami. Dzięki lepszej technice ogranicza się także ilość spalania paliwa w samolotach co bardzo dobrze przekłada się także na sprzyjaniu środowisku naturalnemu i ekologii.

Wizz Air jako tania linia lotnicza również oferuje mnóstwo promocji. Warto podróżując tym przewoźnikiem stać się członkiem Wizz Xclusive Club. Dzięki temu pasażerowie jako pierwsi będą mogli zabukować bilety lotnicze na najciekawsze oferty a także współpasażerowie mogą skorzystać ze znacznych obniżek. Pasażerowie, nawet poza klubem mogą wykupić sobie pierwszeństwo wejścia na pokład a także możliwość siedzenia w pierwszych rzędach samolotu. Mimo że Wizz Air to przedstawiciel taniego latania, obecnie znacznie poprawił się standard i komfort podróży. Od zeszłego roku Wizz Air wprowadził także udogodnienia w sprawie rejestracji bagażu. Zwiększył limit do 32 kilogramów. Popularność tej linii bardzo wzrasta. 2006 rok przyniósł Wizz Airowi pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza tania linia lotnicza”. W związku z korzystaniem z mniejszych lotnisk Wizz Air oferuje transfer z lotniska do hotelu i centrum miasta specjalnymi busami, które mają taką samą kolorystykę jak samoloty.

Wizz Air – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Wizz Air – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

You must be logged in to post a comment.