Linie lotnicze SWISS

Info o linii lotniczej: 1 marca 2012 - X - Linie Lotnicze
Tagi: , , ,
8
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

Linie lotnicze SWISSAlpejska kraina, najlepsze banki na świecie, czy czekolada, która zachwycają się wszyscy to właśnie Szwajcaria znana Polakom oraz ludziom na całym świecie. Jednak osoby podróżujące często samolotami kojarzą Szwajcarię także z liniami lotniczymi SWISS, których główna zasada brzmi „Szwajcarska jakość, optymalna cena”.

SWISS jest jedną z najmłodszych linii w Europie, bowiem powstała 10 lat temu w wyniku przejęcia majątku upadłego SwissAir oraz przekazanie majątku regionalnej linii lotniczej Crossair. W 2005 roku narodowy szwajcarski przewoźnik decyzją Komisji Europejskiej został włączony w Grupę Lufthansa. Władze spółki miały jednak kilka życzeń. Mimo fuzji przewoźnik zachował własne logo, kadrę kierowniczą, personel oraz siedzibę w swoim kraju i bazę w porcie lotniczym Bazylea. Przewoźnik zatrudnia około 7500 pracowników gdzie 1/5 stanowią piloci, a każdego roku przewozi około 14 mln pasażerów. Od początku jest też członkiem Star Alliance.

77 to wprawdzie szczęśliwa liczba, lecz oznacza ona ilość samolotów jaką SWISS posiada w swojej flocie. Głównym dostawca jest producent Airbus, natomiast 20 maszyn pochodzi od Avro. Samoloty przewoźnika latają do 42 państw na całym globie, w śród nich oczywiście znajduje się Polska. Rejsy do Warszawy odbywają się trzy razy w tygodniu. Połączenia linii lotniczej Swiss w głównej mierze wykonywane są z bazy w Zurychu, a także z portu lotniczego w Bazylei i Genewie. Szwajcarska spółka od 5 lat współpracuje z 22 innymi liniami, dzięki czemu może oferować przeloty typu codeshare. Przez cały okres swojej działalności SWISS oferuje najwyższej jakości usługi oraz gościnność i osobistą opiekę. W samolotach klienci maja pełen komfort.

W 2011 roku w szeregach linii lotniczej SWISS wprowadzono nowe zasady dotyczące bagażu, odtąd pasażerowie mogą zabierać na pokład 1 sztukę bagażu o wadze do 23 kg zamiast dowolnej ilości o łącznej wadze 20 kg w klasie ekonomicznej. Natomiast nowa klasa pierwsza oferuje 2 sztuki po 32 kg każda zamiast dowolnej ilości o sumie 30 kg w klasie biznes oraz 3 sztuki po 32 kg każda zamiast kilku o wadze 40 kg. Przewoźnik wychodzi naprzeciw wymaganiom swoich lojalnych klientów. Obowiązują również nowe stawki za dodatkowy bagaż 90 franków w Europie i 225 franków na inne kontynenty.

Swiss Int. Air Lines – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Swiss – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

You must be logged in to post a comment.