12
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

RyanairRyanair jest znany na całym świecie jako najpopularniejsza tania linia lotnicza. Jego założycielem był Tony Ryan, który nazwany jest ojcem taniego latania. Początkowo była to spółka rodzinna, z czasem rozrosła się do prawdziwej potęgi powietrznej. Pierwszy rejs tego przewoźnika odbył się w 1985 roku. Trasa łączyła Waterford z Londynem Gatwick. Kolejny rok przyniósł nowa trasę z Dublina na London Luton. Początkowo linia dysponowała skromną flota w postaci samolotów typu Bandeirante. Samoloty przewoziły wtedy tylko piętnaście osób, oprócz załogi. Z czasem Ryanair się rozwijał. W 1987 roku przewoźnik podpisał umowę na wypożyczanie brytyjskich odrzutowców. Dzięki temu znacznie rozwinęła się jego siatka połączeń a także Ryanair pokonywał coraz dalsze trasy.

Powstanie takiej linii lotniczej było ogromnym przełomem na rynku lotniczym. Przede wszystkim możliwość podróżowania stała się dostępna dla wszystkich pasażerów. Ryanair wybiera mniejsze porty lotnicze, a wszystkie usługi dodatkowe płaci się oddzielnie. Większość rzeczy związanych z odprawą dokonuje się samodzielnie, po to by zaoszczędzić na zatrudnieniu załogi. Na stronie Ryanaira można także poszukać tanich hoteli a także dokonać rezerwacji samochodu. W cenie wlicza się także jeden bagaż podręczny o maksymalnej wadze 10 kilogramów. Fenomen Ryanaira tkwi w tym, że ceny biletów same zachęcają do podróży. Najtańsze bilety lotnicze Ryanair, można było kupic już za 5 złotych. Mimo wielu kontrowersji na temat funkcjonowania i metod tej linii lotniczej, Ryanair jest jednym z najtańszych z tanich przewoźników.

RyanairRyanair bardzo szybko zdobył popularność Polaków. Pierwszy lot miał miejsce w 2005 roku z portu lotniczego we Wrocławiu do Londynu Stansted. Obecnie przewoźnik we Wrocławiu otworzył swoją pierwszą bazę i tam stacjonują jego samoloty. Ponadto Ryanair lata aż z dziesięciu lotnisk w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łodź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław a także nowopowstałe lotnisko w Modlinie.

Obecna flota Ryanaira to aż ponad 300 samolotów, typu Boeing 737-8AS. Każdy samolot może przewieźć ponad 190 pasażerów. Obecnie przewoźnik ma także zmówionych około 40 maszyn. W związku z dużym rozwojem tej linii, nowymi bazami i kierunkami Ryanair stale zasila swoją flotę.

Ryanair – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Ryanair – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

You must be logged in to post a comment.