64
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

PLL LOTPolskie linie lotnicze szczycą się bardzo długą tradycją, gdyż istnieją od ponad 80 lat. Firma powstała 1 stycznia 1929 roku. Pierwsze samoloty jakich używał przewoźnik to Junkers F13. Historia LOT’u była dość długa i skomplikowana, a wojna przerwała działalność tej linii. Pierwszym uruchomionym kierunkiem był lot do Bukaresztu. Następnie LOT zaczął realizować połączenia z Helsinkami, Bejrutem i Atenami. LOT reaktywował swoje połączenia w 1945 roku. Od 2003 roku LOT jest członkiem sojuszu Star Aliance. Godłem i symbolem LOT’u był Żuraw. Do udziału LOT’u należy także spółka EuroLOT, która oferuje połączenia między polskimi miastami. Niegdyś pod wpływami LOT’u znajdował się przewoźnik Centralwings, który niestety musiał zawiesić swoją działalność. Podróżując z LOT’em bierzemy udział w programie lojalnościowym Miles&More. Dzięki niemu zbieramy mile za każdy odcinek podróży, które następnie wymieniamy na nagrody.

PLL LOTPLL LOT podróżuje głównie samolotami typu Boeing 737 a także Embraer E-170 i Embraer- E175. LOT funkcjonujący tyle lat musiał zmagać się z wieloma kryzysami. Ostatni zaowocował znacznemu ograniczeniu załogi a także częstą zmianą prezesa. Obecnie jest nim Marcin Piróg, który przyczynił się znacznie do polepszenia sytuacji LOT’u. Obecnie LOT przezywa dość znaczny rozkwit, miedzy innymi przekłada się to na modernizację floty. W tym roku flotę LOT’u zasili nowy samolot Dreamliner, który na lepsze zmieni jakość podróży. Na razie nasz rodzimy przewoźnik będzie jedyną linią, która będzie miała w swoim zasobie taką perłę. Nowy Dreamliner to prawdziwy przełom w samolotach i podróżach pasażerskich. Kupno nowego samolotu stało się także okazją aby odświeżyć i zmodernizować pozostałe samoloty. Nowy wizerunek ma być połączeniem nowoczesności z długoletnią tradycją, gdyż LOT mimo postępu nie chce zrywać z polskością, a wręcz przeciwnie ma być jej głównym promotorem.

Polskie linie lotnicze realizują mnóstwo tras na wszystkich kontynentach. Docierają także do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Ostatnio znacznie otworzyły się także na kierunki azjatyckie. Przede wszystkim LOT funkcjonuje bardzo sprawnie między polskimi miastami. Wszystkie połączenia odbywają się przez Warszawę, a dzięki atrakcyjnym cenom wielokrotnie LOT jest dużą konkurencją dla transportu naziemnego. Głównym portem lotniczym jest lotnisko na Okęciu, jednak LOT stacjonuje we wszystkich portach regionalnych naszego kraju.

PLL LOT – Oficjalna strona
Bilety lotnicze PLL LOT – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

Comments are closed.