33
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

LufthansaLufthansa to największa niemiecka linia lotnicza, a także jedne z największych i najpopularniejszych towarzystw lotniczych świata. Niemiecka, stereotypowa punktualność i solidność ma zasadnicze odzwierciedlenie w tych liniach lotniczych. Początki działalności linii lotniczej datuje się na 1953 rok, mimo że przed wojną również funkcjonowały te linie jednak w innej postaci. Druga wojna światowa przerwała jednak działania tej linii jak i wszystkich innych funkcjonujących przewoźników. Przez prawie 40 lat Lufthansa nie latała do Berlina Zachodniego. Jej główna siedzibą jest Kolonia, a drugim lotniskiem jest port lotniczy w Monachium. W porcie nad Menem Lufthansie poświęcono cały terminal. Lufthansa jako pierwsza linia lotnicza wprowadziła do swojej floty Boeing 737. Obecnie flota Lufthansy to ponad 300 samolotów. Samoloty Lufthansy cechują się przestronnością i wysokim komfortem, a także ta linia jest chwalona za wybitną i oryginalną kuchnie na pokładach samolotu. Niemiecki przewoźnik jest także silnym członkiem sojuszu Star Aliance.

LufthansaOd prawie 10 lat funkcjonuje nowy terminal w Monachium, który został otworzony przez Lufthansę. W 2005 roku nastąpiło połączenie Lufthansy i linii lotniczych Swiss. We flocie Lufthansy znajdują się samolot ze średnim wiekiem ośmiu lat. Nie są to samoloty najmłodsze, jednak na pokładach samolotu możemy spodziewać się najwyższej jakości usług. Od pięciu lat Lufthansa oferuje nawet opcji rozrywki na życzenie, realizowanej na trasach długodystansowych. Lufthansa to linia lotnicza łącząca tradycję z nowoczesnością. Do tradycji należy nazwanie samolotów we flocie tych linii nazwami niemieckich miast. Lufthansa jest pionierem w lotach do Ameryki Południowej.

Lufthansa oferuje szeroką ofertę połączeń. Realizuje około 18 połączeń krajowych a także ponad dwieście międzynarodowych. Dociera do wszystkich kontynentów: Afryki, Ameryki, Azji i Europy. Lufthansa to linia ciesząca się dużym zaufaniem także w Polsce. W naszym kraju obsługuje loty z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Lufthansa polskich pasażerów zawiezie do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Berlina i Hamburga. Wierni pasażerowie Lufthansy biorą udział w programie lojalnościowym Miles&More dzięki czemu za zakupione bilety lotnicze otrzymają specjalne mile.

Lufthansa – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Lufthansa – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

You must be logged in to post a comment.