59
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

EuroLotEuroLot funkcjonuje jako spółka, która łączy polskie porty lotnicze. Oferuje także połączenia z lotniskami zagranicznymi, jednak na znacznie mniejszą skalę. Dzięki tej spółce, nasza polska linia lotnicza Lot może znacznie poszerzyć swoją siatkę połączeń. Ponad 60 procent udziałów w Euro Locie należy do państwa. Euro posiada niezbyt dużą, lecz dobrą flotę na którą składają się turbośmigłowce o krótkim zasięgu a także w swoich zasobach ma większe maszyny Embraer 175.

Spółka EuroLot funkcjonuje na podniebnym rynku już od 1996 roku. Firma powstałą aby wspomóc i odnowić połączenia krajowe, które nie były zbyt regularne ani popularne. Od tamtej pory EuroLot modernizował swoje samoloty a także sukcesywnie wzbogacał swoją flotę o nowe maszyny, choć wcześniej leasingował je od Lotu. Prawie dwanaście lat temu EuroLot był laureatem w plebiscycie: „Najlepszy Debiut w Biznesie 1998”. W zeszłym roku spółka doczekała się własnego harmonogramu połączeń. Nowe loty obejmują połączenia z Gdańska do Krakowa, a także z Gdańska do Wrocławia. Niebawem siatka lotów zostanie znacznie rozszerzona. Ten rok ma być przełomowym w obszarze floty Euro Lotu, gdyż zostało zamówionych aż osiem nowych samolotów. Każdy z nich będzie mógł przewieźć około 80 pasażerów.

EuroLot

EuroLot oprócz połączeń krajowych i zagranicznych specjalizuje się w przelotach czarterowych. Loty wykonywane są dla grup zorganizowanych, nie mniejszych niż 64 osoby. Przeloty czarterowe odznaczają się specjalną załogą i kadrą pokładowa a także usługami standardowymi a także specjalnymi- na życzenie pasażera. EuroLot to przewoźnik zapewniający szybkość i solidność. Dzięki zainteresowaniu połączeniami krajowymi EuroLot może się rozwijać ale także oferuje kierunki i połączenia, o których niegdyś można było sobie pomarzyć. Może to być między innymi połączenie z Zakopanem czy Kołobrzegiem. Siatka EuroLot’u zostanie także również wzbogacona z powodu planowanego Euro 2012. Oprócz połączeń EuroLot pomaga pasażerom w poszukiwaniu hoteli a także organizacji czasu na wczasach.

EuroLot – Oficjalna strona
Bilety lotnicze EuroLot – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

Comments are closed.