129
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

Condor AirlinesCondor, czyli towarzystwo lotnicze zostało utworzone 21 grudnia 1955 roku, jako „Deutsche Flugdienst GmbH“ przez czterech udziałowców. tj. Norddeutsche Lloyd (27,75 %), Hamburg-Amerika-Linie (27,75 %), Deutsche Lufthansa (26 %) oraz Deutsche Bundesbahn (18,5 %). Swoją siedzibą ustanowili w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem. Pierwsza flota liczyła trzy samoloty śmigłowe Vickers Viking. Pierwsze połączenie wykonane zostało do Ziemi Świętej, następnie na Majorkę i Teneryfę. Dziś w swych hangarach przewoźnik skrywa około 25 maszyn firmy Boeing 767-300 i Airbus A320.

Cztery lata po rozpoczęciu działalności głównym udziałowcem w spółce zostaje Deutsche Lufthansa AG posiadając w sumie 95,5% akcji. Na początku lat sześćdziesiątych Deutsche Flugdienst GmbH przejęło utworzone w 1957 r. przedsiebiorstwo „Condor Luftreederei“ od hamburskiego koncernu Oetker i zmieniło swoją nazwę na Condor Flugdienst GmbH. W roku 1966 wprowadzono loty międzykontynentalne o długim zasięgu m.in. do Kenii, Tajlandii i Sri-Lanki. W 1973 roku towarzystwo Condor osiągnęło statut najlepszej spółki lotniczej organizującej przeloty turystyczno-wakacyjne. Linia lotnicza Condor staje się pionierem w 1991 roku wprowadzając klasę Comfort na trasach długodystansowych. Wiele w historii działalności spółki jest tzw. „pierwszych razów” Kolejnym jest pierwszeństwo w zakupie samolotu Boeing 757-300 w liczbie dwunastu sztuk.

Condor AirlinesPod koniec dwudziestego wieku towarzystwo Condor powołało do życia Condor Berlin GmbH, czyli swoją filię z siedzibą w Berlinie, do której trafi sześć samolotów Airbus A320-200. W 2002 roku Condor staje sie nowa marka „Thomas Cook powered by Condor“, 50 samolotów otrzymuje nowe malowanie. Rok 2004 to w działalności przewoźnika data, kiedy to pasażerowie towarzystwa Condor moga latac do Ameryki, na Wyspy Karaibskie, do Afryki i Azji w cenie od 99 euro. 16 października 2006 roku towarzystwo Condor powitało 150-milionowego pasażera od 1956 roku (50 urodziny przewoźnika) na pokładzie swojego samolotu. Jako prezent dla „honorowego pasażera“ i jego rodziny wręczony został przelot w klasie Condor Comfort Class. Dbając o potrzeby klientów w 2008 towarzystwo Condor zdecydowało się na modernizację kabin pasażerskich i wprowadzenie klasy Premium Economy Class, która oferuje więcej miejsca na nogi aż o 15 centymetrów. Oprócz nowych siedzeń w klasie Comfort Class wprowadzono przenośne odtwarzacze DVD z obrotowymi ekranami 10″. Aby zapewnić pasażerów o sprawności swoich maszyn przewoźnik w porcie lotniczym we Frankfurcie uruchomił Condor Technik Gmb – czyli zakład techniczny zajmujący się obsługą samolotów. Aby zaoferować pasażerom jak największy komfort, wnętrze kabin samolotów A 320 Condor urządzono na nowo. Nowa kabina urzeka swym jasnym designem i ulepszoną funkcjonalnością. Na początku 2010 roku Condor zaoferował klientom przeloty na trasie Frankfurt – Panama. Na miejscu linia lotnicza Copa Airlines oferuje dalsze kierunki w Ameryce Południowej.

Condor Airlines – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Condor – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

Comments are closed.