17
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

British AirwaysW gronie największych linii lotniczych w Europie z pewnością prym wiedzie brytyjski przewoźnik British Airways, o jego sile świadczy flota licząca ponad 230 samolotów, a ogromna siatka połączeń oferuje 150 różnych destynacji. Brytyjska spółka posiada samoloty o średnim wieku 11 lat pochodzących z dwóch głównych fabryk, czyli Boeing i Airbus. Przewoźnik wykonuje połączenia na wszystkie kontynenty do miejsc o których nawet nam się nie śniło. W Wielkiej Brytanii przewoźnik jest bezkonkurencyjny, a i na świecie nie wielu jest lepszych od niego.

Linie lotnicze British Airways istnieją od 1 września 1974 roku w wyniku fuzji kilku krajowych przewoźników, takich jak: British European Airways (BEA), The British Overseas Airways Corporation (BOAC), Cambrian Airways oraz Northeast Airlines. Przez 15 lat działalności linia lotnicza należała do władz krajowych, dopiero w 1987 roku nastąpiła prywatyzacja. British Airways spółka akcyjna trafiła tym samym na giełdę papierów wartościowych w Londynie i Nowym Jorku. Główną baza znajduje się w porcie lotniczym Heathrow i Gatwick pod Londynem.

Linia lotnicza British Airways związana jest z sojuszem lotniczym Oneworld, co pozwala pasażerom przewoźnika nieograniczone możliwości podróżowanie po całym świecie. Wśród wielu portów docelowych znajdziemy między innymi Londyn, Warszawę, Gdańsk, Paryż, Rzym, Berlin, Wiedeń, ale też dalsze kierunki takie jak: Pekin, Delhi, Tokio, Bangkok, Dubai, Singapur, Sydney, Toronto, Miami, czy Buenos Aires.

Serwis internetowy linii lotniczych British Airways nie tylko trudni się sprzedażą biletów, inne usługi z jakich możemy tam skorzystać to między innymi rezerwacja hotelu, zakup wycieczki zorganizowanej, wynajęcie samochodu w miejscu docelowym, a także zawarcie umowy ubezpieczenia podróżnego. Oczywiście jak większość obecnych przewoźników także ten pochodzący z wysp brytyjskich posiada program lojalnościowy umożliwiający pozyskanie darmowych biletów, zasada jest prosta, im więcej latamy, tym większe mamy na to szanse. W programie uczestniczą również firmy partnerskie, dzięki temu istnieje więc możliwości zbierania punktów. Linia zajmuje się oprócz lotów pasażerskich także przewozami ładunków cargo oraz prowadzeniem muzeum o swojej działalności niedaleko lotniska Heathrow.

British Airways – Oficjalna strona
Bilety lotnicze British Airways – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

You must be logged in to post a comment.