105
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

Air BerlinAir Berlin to druga po Lufthansie największa niemiecka linia lotnicza. Główną siedzibą jest port lotniczy w Berlinie. Air Berlina lata do 40 krajów świata., z czego połowa to łączenie różnych niemieckich portów lotniczych. Air Berlin posiada cztery duże huby: Palma de Mallorca, Norymbergia, Dusseldorf i Berlin Tegel.

Początkowo linia założona została w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy lot tej linii odbył się w 1979 roku z Berlina na Majorkę. Od 1992 roku poszerza swoje porty i lata z Monachium, Norymbergii, Frankfurtu a także i Munster. Air Berlin jako nieliczna linia wprowadziła udoskonalający system, który chroni przed kolizjami. Dziesięć lat temu również jako pierwsza linia wprowadziła na pokład samolotów winglety, dzięki którym ogranicza się zużycie paliwa. Od dziesięciu lat Air Berlin nosi miano drugiej największej niemieckiej linii lotniczej. Air Berlin stał się także posiadaczem udziałów w austriackiej linii lotniczej Niki. Od pięciu lat istnieje także szkoła latania z udziałem tej linii a także w porcie lotniczym Berlin Tegel powstaje kolejny terminal przeznaczony tej linii. Jako jedyna linie lotnicza na naszym kontynencie, Air Berlin w 2008 roku otrzymał system zabezpieczający a także umożliwiający bezpieczne i dokładniejsze lądowanie samolotów. W 2010 roku Air Berlin został członkiem sojuszu Oneworld. Air Berlin posiada mocną i dobrą flotę. Głównie flota zasilana jest przez Airbusy A320-200, które mogą pomieścić prawie 180 pasażerów. Air Berlin ma także zamówione samoloty typu Boeing 737.

Air BerlinW Polsce linie lotnicze Air Berlin również zyskały szybko popularność. Linia lata z Warszawy miedzy innymi do Kapsztadu i Miami. Z Krakowa możemy dostać się miedzy innymi do Danii, Izraela, Hiszpanii czy Norwegii. Oprócz europejskich kierunków w siatce Air Berlin znajdziemy polaczenia z Azją, Ameryką i Afryką. Air Berlin jest także bardzo częstym środkiem transportu na wczasy, gdyż zabiera pasażerów na wyspy Kanaryjskie. Od 2002 roku otworzył połączenia z dziewięciu niemieckich lotnisk do głównych stolic Europy jak Londyn, Paryż i Rzym. Air Berlin to linie typu low cost, stąd do korzystania z ich usług zachęcają przede wszystkim niskie ceny.

Air Berlin – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Air Berlin – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

Comments are closed.