74
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

Air BalticŁotewską narodową linią lotniczą jest Air Baltic, spółka akcyjna istnieje od 17 lat, prawie 100 procent udziałów, a dokładnie 99,8 jest w rękach łotewskiego rządu. Przewoźnik wykonuje połączenia z trzech miast będących nadbałtyckimi stolicami, mianowicie Łotewska Ryga, Litewskie Wilno oraz Estoński Tallinn. Linia Air Baltic może pochwalić się wynikiem 3,3 mln pasażerów obsłużonych w 2011 roku. Pierwszy raz magiczny próg trzech milionów udało się przekroczyć w 2010 roku.

W siatce połączeń przewoźnika z nad Bałtyku znajdziemy m.in. rejsy do Amsterdamu, Aten, Baku, Barcelony, Dubaju, Dublina, Frankfurtu, Gdańska, Londynu, Mediolanu, Paryża, Rygi, Rzymu, czy Wiednia.

Flota Air Baltic na stanie posiada obecnie 34 samoloty – 2 Boeingi, 6. Boeingów 737-500S, 8 Boeingów 737-300, 10 Fokkerów i 8 Bombardierów Q400 NextGen, które przewoźnik pozyskał w styczniu zeszłego roku.

W zeszłym roku w szeregach przewoźnik wydarzyło się wiele ważnych zdarzeń, na początku ruchu przewoźnik uruchomił nowy serwis na telefony iPhone. W styczniu w ramach ogólnokrajowej ankiecie linia lotnicza Air Baltic została wybrana najbardziej pożądanym pracodawcą w swoim kraju.

W maju w siedzibie przewoźnika odbyła się europejska konferencja Lotnictwa w Europie Północnej – North Hub Ryga, podczas której spółka otrzymała wyróżnienie za najlepsze działania public relations w Regionie Morza Bałtyckiego. Korzystając z podpowiedzi pasażerów w czerwcu zeszłego roku łotewski przewoźnik jako pierwszy na świecie wprowadził możliwość kupna biletu lotniczego na pokładzie samolotu.

Air BalticPod koniec ubiegłego roku łotewski rząd widząc dobrą kondycję spółki zdecydował się na zakup kolejnych udziałów, tym sposobem państwo Łotewskie posiada obecnie aż 99,8 procent udziałów w spółce air Baltic. Lecz rząd nie liczy wyłącznie na zyski, pragnąc rozwoju swojej rodzimej linii podjął decyzję o zainwestowaniu 57,6 mln LVL do końca 2012 roku.

Jedną z ważniejszych nagród, jakie przyznano linii lotniczej Air Baltic w 2011 roku. jest Nagroda PR Bałtyku, uhonorowano w ten sposób osiągnięcia w dziedzinie komunikacji międzynarodowej, Nic dziwnego przez 12 miesięcy 2010 r. przewoźnik 700 razy pojawiał się mediach, natomiast na świecie gościł na łamach 15 000 publikacji na temat branży lotniczej.

Air Baltic – Oficjalna strona
Bilety lotnicze Air Baltic – Rezerwacja online
Wikipedia – Historia firmy

Comments are closed.