184
Oceń linię lotniczą
Thanks!
An error occurred!

American AirlinesNaród Amerykański słynie z tego, że lubi dobre rzeczy, sprzęty i technologie. USA to kraj, w którym na szeroką skalę prowadzone są różnego rodzaju badania mające wpływać na poprawianie jakości życia ludzi, we wszelkich aspektach. Podobnie jest z lotnictwem. W swojej dbałości o człowieka nie zapominają o świecie natury. Na oficjalnej stronie linii lotniczej American Airlines można przeczytać na temat dbałości o środowisko, poprzez redukcję odpadów i oszczędność wody. Zachęcając również pasażerów do zachowań proekologicznych.

Przykładem dbałości o wygodę swoich pasażerów jest linia American Airlines dysponuje samolotami, które przeciętnie mają piętnaście lat. W ich stanie posiadania znajdują się w dużej mierze Boeingi. Przykładem jest Boeing 757. Najczęściej służący do lotów kontynentalnych, znacznie rzadziej transatlantyckich. Przewoźnik posiada 84 tego typu samoloty. W każdym z nich może przewieźć od 180 do 190 osób. Kolejnym samolotem jest Boeing 767-300ER, produkowany w amerykańskiej wytwórni Boeing Commercial Airplanes. American Airlines dysponuje 47 takimi samolotami. To niezwykle komfortowy i nowoczesny samolot. Zarówno przy jego zewnętrznej jak i wewnętrznej budowie, wykorzystano dużo nowoczesnych technologii, które nie były używane do tej pory przy samolotach pasażerskich. Pierwsza klasa, klasa ekonomiczna oraz VIP, a także specjalnie wydzielone miejsce dla załogi samolotu, by mogła odpocząć. Ponadto amerykański operator dysponuje innymi modelami Boeinga, a także: Airbus oraz McDonnell Douglas MD-82 i 83.

Amerykanie szczycą się nowymi i odświeżonymi samolotami, które wewnątrz zapewniają podróżującym rozrywkę i komfort lotu. W niektórych samolotach pasażerowie mają dostęp do bezprzewodowego Internetu, w związku z czym praca, nauka czy zabawa w chmurach jak najbardziej jest możliwa. Dostęp do gniazdek w pierwszej klasie i Business Class. Można naładować telefon czy podłączyć tablet. Przed każdym siedzeniem monitor. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie w gry w chmurach to już codzienna rzeczywistość.

Dla porównania polskie linie lotnicze LOT, mają w swoje flocie także Boeingi, w chwili obecnej z możliwością przewozu 252 osoby. Ponadto w ich stan posiadania wchodzą samoloty Embraer (170, 175, 190, produkcja brazylijska) oraz Bombardier DHC-8Q400.

American AirlinesPodobnie do American Airlines na samoloty Airbus stawiają brytyjskie linie lotnicze. EasyJet uważane są za trzecie na świecie i drugie w Europie, najtańsze linie lotnicze. Dysponują łącznie 191 samolotami, przewożąc jednorazowo od 150 do 180 osób. Airbus jest jednym z liderów, jeśli chodzi o produkcję samolotów na świecie. Wcześniej główne zaszczyty zbierał Boeing, jednak po aferze z Dreamlinerem, wiele stracił.

Póki co polskie loty czarterowe i ekonomiczne nie dają aż takiej wygody jak American Airlines. Nie można jednak nazbyt narzekać, bo z polskimi operatorami lata się całkiem przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Comments are closed.